ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ

6 10 99
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ 10 6 99

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, δέχεται αιτήσεις για σύναψη συνεργασίας σε εμπορικά θέματα με ένα (1) εμπορικό συνεργάτη, σε επίπεδο αγοράς υπηρεσιών συγκεκριμένης χρονικής διάρκειας.

 1. Καθήκοντα και Ευθύνες Εμπορικού Συνεργάτη:
1.1) Υπεύθυνος (η) για όλα τα εμπορικά θέματα της Ομοσπονδίας, με συμβουλευτικό ρόλο προς το Διοικητικό Συμβούλιο της Ομοσπονδίας για εκπόνηση εμπορικής πολιτικής.
1.2) Υπεύθυνος (η) για την εκτέλεση της εμπορικής πολιτικής της Ομοσπονδίας που συμπεριλαμβάνει, όχι κατά αποκλειστικότητα, τα ακόλουθα:
1.2.1) Προσέλκυση εμπορικών εταίρων
1.2.2) Δημιουργία εμπορικών εσόδων
1.2.3) Διαχείριση όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων της Ομοσπονδίας
1.2.4) Μεγιστοποίηση της εμπορικής δράσης της Ομοσπονδίας
1.2.5) Αξιοποίηση και ανάπτυξη του ενεργητικού της Ομοσπονδίας και των υπηρεσιών της για εμπορικούς σκοπούς
1.2.6) Διασύνδεση της εμπορικής λειτουργίας με τα προγράμματα εταιρικής κοινωνικής ευθύνης
1.3) Διατήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου
1.4) Διοργάνωση και εποπτεία εκδηλώσεων και προωθητικών ενεργειών
1.5) Καλλιέργεια εμπορικής κουλτούρας
1.6) Συμμετοχή στην ετοιμασία αναφορών προς τη Διεύθυνση και το ΔΣ
1.7) Παρακολούθηση της λογιστικής υποστήριξης του εμπορικού τμήματος
1.8) Άλλα συναφή καθήκοντα που περιοδικά αναθέτει ο Γενικός Διευθυντής ή και το Διοικητικό Συμβούλιο

2. Απαιτούμενα Προσόντα:
2.1) Πανεπιστημιακό Δίπλωμα ή τίτλος ή ισότιμο προσόν στον Κλάδο του Μάρκετινγκ ή της Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Διαφήμισης ή Δημοσίων Σχέσεων. Μεταπτυχιακό δίπλωμα ή/και άλλο επαγγελματικό δίπλωμα θα θεωρηθεί πλεονέκτημα. Τυχόν απουσία τριτοβάθμιας εκπαίδευσης μπορεί να αντικατασταθεί μόνο με επταετή τουλάχιστον εμπειρία στα ίδια καθήκοντα που απαιτεί η θέση.